جعبه مقوایی - چاپ و تولید بسته بندی

جعبه مقوایی به دلیل دوام بالا در حمل و نقل، به بهترین روش بسته بندی محصولات در تجارت تبدیل شده است. استفاده از جعبه مقوایی موجب جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل محصول نیز می شود. این عوامل در بسته بندی هایی که دارای حمل و نقل طولانی مدت بوده یا نیازمند محافظت از محصولات غذایی هستند، بسیار با اهمیت است.

از آنجایی که مقوا سبک است، بسته بندی با استفاده از جعبه مقوایی به وزن کلی محصول اضافه نمی کند. بسته بندی سبک تر، حمل و نقل محصولات را آسان تر و مقرون به صرفه تر می کند.

چاپ و تولید جعبه مقوایی برای محصولاتی استفاده می شود که. وزن آن ها حدوداً کمتر از ۷۰۰ گرم و گرماژ مقوا از ۲۰۰ گرم تا ۴۵۰ گرم می باشد. این مقادیر نسبت به جنس و وزن محصول قابل تغییر می باشد. مرز معینی میان کاغذ و مقوا وجود ندارد. اغلب کاغذ و مقوا را بر اساس گرماژ آن از هم تفکیک می‌کنند.

مزایای جعبه های مقوایی:

وزن کم جعبه های مقوایی باعث می شود که هنگام بسته بندی، بارگیری و تخلیه به راحتی بتوان آنها را حمل و جابه جا کرد.

جعبه های فلوت دار از محصولات حمل شده محافظت می کنند.  ترکیبی از استحکام و کیفیت بالشتک باعث می شود که محصول درون جعبه مقوایی در هنگام حمل و نقل و جابجایی ضربه نخورد.

آنها بسیار مقرون به صرفه هستند. زیرا مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت جعبه های مقوایی ارزان و به راحتی در دسترس است.  آنها مقرون به صرفه ترین راه حل برای بسته بندی و حمل و نقل هستند.

قابلیت های چاپ و گرافیک بهتری دارند و از گزینه های چاپ مانند چاپ لیتو، دیجیتال و صفحه نمایش پشتیبانی می کنند.  بنابراین می توان از آنها به عنوان ابزاری موثر برای بازاریابی و ارتقای برند استفاده کرد.  شرکت ها می توانند آرم، اطلاعات محصول، آدرس تماس. و سایر جزئیات تبلیغاتی خود را بر روی جعبه چاپ کنند تا آنها را برای مشتریان بیشتر در معرض دید قرار دهند.

جعبه مقوایی در طیف وسیعی از شکل، اندازه، طرح و رنگ متناسب با نیازهای تعداد متنوعی از مشتریان موجود هستند.  بنابراین، آنها به عنوان متنوع ترین راه حل بسته بندی برای ارائه خدمات به مشتریان مختلف عمل می کنند.

جعبه های مقوایی در مقایسه با سایر مواد بسته بندی مانند بسته های تاول پلاستیکی و غیره. محصولات سازگار با محیط زیست هستند که می توانند بازیافت و دوباره استفاده شوند. آنها

 

جعبه مقوایی

مقواهای موجود:

۱- مقوای پشت طوسی : مقوایی است با انواع گرماژها که یک طرف آن طوسی رنگ و طرف دیگر سفید می باشد. تولید بسته بندی مقوایی با این نوع مقوا که بیشتر در کالاهای صنعتی و اجناسی. که جنس غذایی و بهداشتی نداشته باشند استفاده می شود.

۲- مقوای پشت سفید : تولید بسته بندی با این مقوا بیشتر در مواقعی استفاده میشود که جنبه غذایی داشته باشند.

۳- مقوای ایندل بورد : تولید بسته بندی با این مقوا بیشتر در محصولات دارویی یا بهداشتی به کار میرود. در حمل و نقل کالاهای صادراتی نیز از این نوع مقوا استفاده می شود.

۴- مقوای تولیدی ایران : از این مقوا بیشتر برای تولید جعبه پیتزا، بسته بندی محموله های پستی و محصولات مشابه استفاده می شود. (که از ۳۰۰ گرم تا ۵۵۰ گرم می باشد) آنها با روکش کاغذ کرافت، کاغذ سفید و کاغذ گلاسه تولید می شوند.